درمان خانگي بواسير!

ساخت وبلاگ
چکیده : درمان خانگي بواسيرهموروئيد يك رگ خوني متورم و ملتهب در ركتوم يا ناحيه مقعد است اين در اثر افزايش فشا... با عنوان : درمان خانگي بواسير! بخوانید :
مقاربت مقعد گاهي اوقات مي تواند باعث هموروئيد شده و زخم مي تواند داخلي يا خارجي باشد هموروئيدهاي داخلي در داخل ركتوم رخ مي دهند اگر آنها به اندازه كافي بزرگ باشند و يا به اندازه كافي نزديك به مقعد باشند آنها ممكن است در طول اجابت مزاج متورم شوند.
هموروئيدهاي خارجي در منطقه باز اطراف ركتوم رخ مي دهد اگر آنها به شدت تحريك شوند و لخته در زير پوست ايجاد شود آنها مي توانند يك توده سخت ايجاد كنند كه به آن هموروئيد ترومبوزه ناميده مي گويند. در صورت شك به يك هموروئيد، آن مهم است كه نشانه هاي اين بيماري را بدانيد در اينجا نشانه اي از بواسير داخلي و خارجي مي باشد.
 
درمان هاي خانگي بواسير
هموروئيدهاي داخلي: بارز ترين علامت هموروئيدهاي داخلي خونريزي روشن همراه با اجابت مزاج است شما خون قرمز روشن را در هنگام تميز كردن خودتان مي بينيد در اغلب موارد، آنها باعث درد نمي شود.
هموروئيدهاي خارجي: هموروئيدهاي خارجي سبب خارش و سوزش در ناحيه مقعد مي شود آنها اغلب باعث درد و گاهي اوقات خونريزي به ويژه هنگام پاك كردن پس از اجابت مزاج مي شوند گاهي اوقات، نشستن با بواسير خارجي بسيار ناراحت كننده است. در حالي كه بواسير معمولاً جدي نيست خونريزي از ركتوم مي تواند با ديگر شرايط وخيم جسمي از جمله سرطان روده بزرگ يا مقعد، ديورتيكوليت و يا يك عفونت باكتريايي همراه باشد اگر شما تجربه هر نوع خونريزي ركتال جديد را داريد اين مهم است كه با دكتر خود تماس بگيريد و درمان صحيح انجام دهيد.
- منطقه را تميز نگه داريد. هر چند كه پاك كردن ناحيه مقعد مي تواند دردناك باشد به آرامي آن را با يك ليف حمام نرم، آب گرم و صابون ملايم بشوييد.
- كرم هيدروكورتيزون، مسكن موضعي مانند ليدوكايين يا بنزوكائين استفاده نماييد.
- آلوئه ورا: آلوئه ورا روان كننده و تسكين دهنده است شما مي توانيد ژل آلوئه ورا از داروخانه خريد نماييد و در موضع بماليد.
- سركه: سركه سفيد و يا سركه سيب مي تواند به تسكين خارش، سوزش و التهاب كمك كند يك توپ پنبه با سركه خيس كنيد و به موضع بماليد.
- هيدراته بمانيد: آب قابل شرب مدفوع شما را نرم مي كند و نياز به فشار در هنگام دفع را كاهش مي دهد هنگامي كه شما گمان يك هموروئيد داريد مصرف آب خود را به هشت تا 10 ليوان آب در روز افزايش دهيد.
- فيبر بيشتري مصرف كنيد. فيبر يكي ديگر از نرم كننده هاي مدفوع بسيار عالي است شما مي توانيد آن را با خوردن غذاهاي با فيبر بالا يا با استفاده از يك مكمل فيبر و يا هر دو به رژيم غذايي خود اضافه كنيد.
- حبوبات بيشتر، غلات سبوس دار، دانه ها، ميوه ها و سبزيجات بخوريد.
- شما مي توانيد از داروهاي بدون نسخه مانند مكمل هاي پسيليوم مانند Citrucel يا موسيل استفاده نماييد.
- نشستن در وان آب گرم. آب گرم تسكين دهنده هموروئيد است اطمينان حاصل كنيد كه آب گرم است نه داغ.
- اضافه كردن مواد تسكين دهنده در وان آب گرم. آب گرم به تنهايي تسكين دهنده خواهد بود اما شما مي توانيد نمك طعام، نمك فرنگي اصل، بابونه، بومادران و كالندولا را به آن اضافه نماييد.
- بعد از هر اجابت مزاج 20 دقيقه در وان آب گرم بنشينيد.
- به آرامي ناحيه تناسلي را با يك حوله نرم خشك كنيد.
- كمپرس سرد. بسته يخ و يا كمپرس سرد تورم، التهاب و درد را كاهش مي دهد بسته يخ را در ناحيه مقعد به مدت 15 دقيقه قرار داده و يا فشرده سازي نماييد و دو تا سه بار در روز تكرار كنيد.
اقدامات براي پيشگيري از عود مجدد بواسير
هنگامي كه بواسير شفا يافت شما مي توانيد اقداماتي را براي جلوگيري از عود مجدد انجام دهيد برخي از پيشنهادات مانند حفظ يك رژيم غذايي پر فيبر و نوشيدن مقدار زيادي آب. در اينجا برخي از ايده هاي ديگر بيان مي شود.
هنگامي كه نياز به توالت داريد به دشتشويي برويد و مدفوع خود را نگه نداريد زيرا نگه داشتن مدفوع سبب سفت و خشك شدن آن در راست روده مي شود و اجابت مزاج را مشكل مي كند.
زمان زيادي در توالت صرف نكنيد. صرف مدت زمان طولاني و نشستن در دستشويي سبب فشار در ناحيه مقعد مي شود بيش از 10 دقيقه در توالت ننشينيد اگر شما يبوست داريد خود را تميز كرده استراحت كنيد و مقداري آب بنوشيد و يك پياده روي داشته باشيد و سعي كنيد دوباره براي اجابت مزاج برويد.
از دست دادن وزن. اگر اضافه وزن عامل بواسير شما است از دست دادن وزن ممكن است به شما كمك كند.
بيشتر ورزش كنيد. ورزش عملكرد روده را تحريك كرده و دفع مدفوع را آسانتر مي كند. سعي كنيد 20 دقيقه در روز تمرين هوازي متوسط داشته باشيد. راه رفتن يك روش عالي براي شروع است. اگر شما يك كار كم تحرك داريد در هر ساعت بلند شده و در اطراف راه برويد ورزش بيشتر همچنين مي تواند به شما در از دست دادن وزن كمك كند.
ايجاد تغييرات در رژيم غذايي براي كمك به نرم كردن مدفوع. مدفوع نرم تر به معني كمتر زور زدن است فشار كمتر بر روي ناحيه مقعد وارد شده و زمان كمتري صرف نشستن در توالت مي شود تغييرات رژيم غذايي به معناي هر دو اضافه كردن، حذف و يا كاهش مصرف غذاهاي خاص مي باشد در اينجا چند نمونه عبارتند از:
غذاهاي براي اضافه كردن: شامل مقدار زيادي آب، آلو يا آب آلو، بذر كتان زميني، غذاهاي با اسيدهاي چرب امگا، سبزيجات، سبزيجات خام و ميوه مي باشد.
غذاهاي براي حذف و يا كاهش: شامل غذاهاي سرخ شده، كربوهيدرات هاي تصفيه، محصولات لبني و سديم مي باشد.
ايجاد تغييرات در رژيم غذايي براي حمايت از سلامت رگ هاي شما است بسياري از غذاها و گياهان حاوي تركيبات هستند كه سلامت وريد با تقويت ديواره رگهاي خوني را پشتيباني كند. برخي از اين غذاها و گياهان نيز التهاب را كاهش مي دهند كه عبارتند از:
فلاونوئيدها (موجود در مركبات، توت سياه، گيلاس و بسياري از ميوه ها و سبزيجات ديگر)
گياه دارويي كوله خاص Butcher"s broom
شاه بلوط هندي
درخت جينكو بيلوبا
كالندولا
گاهي ممكن است با رعايت موارد گفته شده بواسير بهبود پيدا نكند لذا در موارد زير به پزشك مراجعه نماييد.
طول مدت علايم: اگر خونريزي و درد به طور معمول پس از دو تا سه روز حل و فصل نشود. اگر اين علائم طولاني تر از يك هفته شد با دكتر خود تماس بگيريد.
زمان علائم: خونريزي از بواسير معمولاً تنها با حركات روده رخ مي دهد. اگر شما در حال تجربه خونريزي مقعدي در هر زمان ديگر هستيد با دكتر خود تماس بگيريد.
تغييرات در علائم: تغييرات در علائم شما مي تواند به معناي بدتر شدن وضعيت شما باشد. همچنين مي تواند به اين معني باشد كه مشكل ديگري وجود دارد. اگر خونريزي از روشن به قرمز تيره تغيير كرد با دكتر خود در اسرع وقت تماس بگيريد.
شدت علائم: اگر شما در منزل هموروئيد را درمان كرديد بواسير شما بايد بهبود يابد. اگر علائم شما بدتر يا شديد شوند با دكتر خود تماس بگيريد.
 
...
نویسنده : سارا بازدید : 27 تاريخ : شنبه 12 اسفند 1396 ساعت: 14:09